بخشهای ویژه بیمارستان پارسیان

توسط: | برچسب ها: , | دیدگاه ها: ۰ | تیر ۱۵ام, ۱۳۹۸

ICU-General

این بخش درقسمت غربی طبقه دوم واقع است و دارای ۸ تخت فعال که هرتخت به طور جداگانه  دارای امکانات مراقبت ویژه از قبیل مانیتورینگ، ونتیلاتور، ساکشن مرکزی، اکسیژن سانترال می­باشد که پاسخگوی بیماران نیازمند  به حمایت تنفسی و همودینامیک است. مراقبت های ۲۴ ساعته توسط پرستاران مجرب به بیماران ارائه می­شود و در هر شیفت کاری پزشک متخصص بیهوشی در این واحد حضور فعال دارد.

 لازم به ذکر است که موارد دیالیز اورژانس ازکلیه بخش های بیمارستان نیز در این بخش انجام می ­شود.

 

رئیس بخش: آقای دکتر بهادر توکلی

سرپرستار بخش: سرکار خانم مرجان میرزایی

تلفن داخلی: ۲۴۷۰-۲۴۷۱

 

ICU OH

ICU جراحی قلب باز درقسمت غربی طبقه چهارم واقع است و دارای۸ تخت فعال که هرتخت به طور جداگانه دارای امکاناتی نظیر مانیتورینگ، ونتیلاتور، ساکشن مرکزی، اکسیژن سانترال می­ باشد سیستم مانیتورینگ این بخش دارای قابلیت اندازه گیری فشارخون به روش تهاجمی می ­باشد. بیماران بعد از انجام پروسیجر جراحی قلب باز (بای پس کرونر، تعویض و ترمیم دریچه ها، اصلاح نقایص مادرزادی و…) دراین واحد تحت مراقبت های تخصصی قرار می­ گیرند. از جمله تجهیزات اختصاصی این واحد دستگاههای پیس میکر موقت و بالون پمپ می­ باشد.

رئیس بخش : آقای دکتر بهادر توکلی

سرپرستار بخش: جناب آقای وحید سقراطی

تلفن داخلی : ۲۴۷۲-۲۴۷۳

 

 

NICU

این بخش در قسمت  غربی طبقه سوم واقع است و درآن خدمات مراقبتی و حمایتی نوزادان صورت می­گیرد این بخش دارای ۹ تخت انکوباتور، ۴ تخت NICU و ۱۴ کات نوزاد است و با امکانات کامل، حمایت تنفسی- همودینامیکی (ونتیلاتور، واربر، ساکشن سانترال، ایفیوژن پمپ، پرفیوز و…) نوزادان نارس را انجام می ­دهد تا به وضعیت فیزیولوژیک پایدار برسند، گاهی این حمایت و مراقبت هفته ها زمان نیاز دارد.

 

 

POST NICU

این بخش در NICU  واقع است و  نوزادان نارس بعد از رسیدن به شرایط نسبتا پایدار در NICU به این بخش منتقل می­شوند. دراین بخش پایش وضعیت بیماراز نظر تنفس، همودینامیک، تغذیه و… به صورت لحظه ای و مداوم انجام می­شود و همچنین این بخش دارای دستگاههای فتوتراپی استاندار جهت کنترل سطح بیلیروبین درنوزادان مبتلا به یرقان نوزادی می­باشد.

 

رئیس بخش : آقای دکترغلامحسین فلاحی

سرپرستار بخش: سرکار خانم منیژه حجازی

تلفن داخلی :۲۴۷۷-۲۴۷۶

CCU

این بخش در انتهای قسمت غربی طبقه دوم  واقع است و دارای امکانات کاملا ویژه می­باشد که سرویس­دهی به بیماران نیازمند مراقبت­های ویژه قلبی را به عهده دارد.

کلیه موارد سندرم حادکرونری، انفارکتوس (Infarction)، اختلالات ریتم قلب، بیماری قلبی ریوی پیشرفته و بیماران دارای عروق مشکلات عروقی در این واحد تحت مراقبت مستمر و دقیق قراردارند.

رئیس بخش : آقای دکترمحمدرضا بیرانوند

سرپرستار بخش: سرکار خانم ملیحه وحیدی

تلفن داخلی۲۲۹۴-۲۲۶۹

 

 

ارسال پاسخ

IraqIran