بخش‌های جراحی بیمارستان پارسیان

اتاق عمل

 این بیمارستان با ۹ اتاق عمل فعال در کلیه رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی اعم از جراحی قلب باز، جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب، اورولوژی، زنان و زایمان، جراحی پلاستیک، ارتوپدی (آرتروسکپی، جراحی ستون مهره­‌ها و تعویض مفاصل زانو و ران)، جراحی لاپاراسکوپی زنان، جراحی اطفال، جراحی فک و صورت، جراحی چشم ­و­گوش و حلق ­و­ بینی است و در طبقه چهارم بیمارستان واقع می­‌باشد.

اتاق ۲، اتاق عمل یکپارچه یا آندوآلفا است که این اتاق دارای تجهیزات پیشرفته  جهت انجام لاپاراسکوپی و سیستم Elit HD می­‌باشد.

اتاق ۳، دارای ماشین قلب و بالن پمپ و دستگاه DC شوک می­‌باشد.

اتاق ۴، دارای دیوارهای سربی و اتاق مربوط به عمل های جراحی ارتوپدی و Spin می‌باشد.

اتاق­های ۵ و ۶، جهت عمل­های اورولوژی دارای دستگاه آب یونیزه می­‌باشند.

اتاق ۸، مجهز به تمامی وسایل لاپاراسکوپی، ازوفاگوسکوپی، برونکوسکوپی می­‌باشد.

اتاق ۹، اتاق عمل عفونی می‌­باشد.

۲ عدد ترالی­ کد بزرگسال و نوزاد با تمامی تجهیزات و داروهای لازم در ریکاوری قرار دارد و چک آن روزانه توسط پرسنل ریکاوری انجام می‌گیرد.

ریکاوری شامل ۸ عدد مانیتورینگ بیهوشی می‌باشد که همزمان قابلیت ارائه خدمات به ۸ بیمار را به طور همزمان دارد.

سه عدد دستگاه DC الکتروشوک در اتاق ۱ و ۳ و ریکاوری قرار دارند.

دستگاه لاپاراسکوپی ولف و المپوس در اتاق های ۶ و ۸

۲ عدد دستگاه آتروسکوپی اشتورز در اتاق ۴

یونیت اورولوژی و سنگ شکن ولف در اتاق ۵ که تمامی اعمال جراحی اورولوژی با پیشرفته‌ترین امکانات در این اتاق انجام می‌گیرد.

         رئیس بخش: آقای دکتر شهاب حسینی

          تلفن داخلی: ۲۴۶۶ – ۲۴۶۷

کت لب

این بخش درقسمت شرقی طبقه منفی دو واقع است و بیماران قلبی که نیاز به انواع آنژیو دارند را پذیرش می‌نماید و با توجه به پشتیبانی بیمارستان از نظر تخت بستری ویژه، امکان انجام روزانه ۲۰ بیمار آنژیوگرافی را دارد.
تخصص های تحت پوشش: آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی عروق کرونر، آنژیوگرافی عروق محیطی، آنژیوگرافی کاروتید، آنژیوگرافی رنال، آنژیوپلاستی عروق قلبی، آنژیوگرافی عروق محیطی، آنژیوپلاستی کاروتید، آنژیوپلاستی رنال، الو پلاستی، تعبیه دریچه آئورت، تعبیه ivc آمپولیزه عروق مغز، تعبیه پیس میکر موقت و دایمی، بلوک کردن عصب، تعبیه icd سه حفره (CRT)، گذاشتن استنت گرافت در آنوریسم های عروق، ABLATION-EPS

 

بلوک زایمان

این بخش در طبقه سوم بیمارستان قرار دارد و دارای ۲تخت تحت نظر و ۳ تخت ریکاوری می­باشد

و تریاژ و خدمات مراقبتی مادران باردار از قبیل:

 1. پذیرش وتریاژ کلیه مادران باردار تا ۴۲ روز پس از زایمان در صورت مشکلات مامایی و مرتبط با زایمان و کلیه اورژانسهای مامایی
 2. کنترل و انجام زایمان طبیعی
 3. کنترل طول لیبر و انجام اقدامات طبق دستور پزشک معالج
 4. ایجاد خوش آیندسازی جهت مادران در طول لیبر شامل استفاده از توپ تولد و آروماتراپی و آموزش های ضروری در مراحل مختلف زایمان( چگونگی تنفس ،تغییر پوزیشن و همکاری حین زایمان) و حضور همسر بربالین مادر
 5. آماده سازی مادران جهت سزارین
 6. همراهی مادر در اتاق عمل در موارد سزارین و انجام اقدامات ساعت اول تولد در اتاق عمل و زایمان و تماس پوست با پوست و در صورت امکان شیردهی اولیه.
 7. انجام فتال مانیتورینگ طبق دستور پزشک
 8. انجام مراقبت  پریناتال طبق دستور پزشک
 9. انجام تست آمنیوشور ( تست پارگی کیسه آب)
 10. بستری و انجام اقدامات طبق دستور پزشک معالج در موارد اورژانس تا زمان رفع خطر و آمادگی جهت انتقال به بخش و یا تعیین تکلیف بیمار(نظیر پره اکلامپسی و پره ترم لیبر و تهدید به سقط وخونریزی و….)
 11. غربالگری و کنترل مادران پرخطر
 12. درصورت اعلام کد مادران پرخطر حضور ماما بر بالین بیمار و انجام اقدامات طبق دستور پزشک.
 13. پاسخگویی وارائه مشاوره  تلفنی به مادران در صورت تماس و وجود مشکل و درصورت نیاز هماهنگی با پزشک معالج .
 14. پیگیری مادران پرخطر
 15. صدور گواهی ولادت
 16. ثبت کلیه موارد زایمان و سقط در سامانه وزارت بهداشت
 17. اعلام موارد پرخطر و مشکوک یا مبتلا به کرونا به معاونت محترم درمان.
 18. قابل ذکر است طبق دستورالعمل های ارسالی وزارت محترم تریاژ کلیه مادران باردار تا ۴۲ روز بعد، در صورت مراجعه بدلایل غیر مامایی در تریاژ عمومی بیمارستان (اورژانس ) انجام و ماما جهت بررسی مامایی بر بالین بیمار حاضر و سپس با هماهنگی پزشک اورژانس با متخصص زنان جهت بیمار تصمیم گیری می شود .
 19. برگزاری کلاس آمادگی برای زایمان بطور رایگان

*این کلاسها طبق دستورالعمل در ۸ جلسه ( هر هفته سه شنبه ها از ساعت ۱۰ لغایت ۱۱:۳۰ ) برنامه ریزی شده ، ولی در حال حاضر بدلیل شرایط همه گیری و ضرورت رعایت پروتکلهای مربوطه همه روزه غیر از ایام تعطیل از ساعت ۱۰ لغایت ۱۱:۳۰ بصورت خصوصی و جمع بندی شده در ۳ جلسه جهت مادران ارائه می گردد.

*جهت شرکت در کلاس به منظور حفظ ایمنی مادران، همراه داشتن گواهی پزشک معالج مبنی بر بی خطر بودن حضور در کلاس الزامی بوده و درصورت شرکت مادران در طول دوره گواهی شرکت در کلاس ارائه می گردد.

جهت تکمیل پرسشنامه سنجش رضایتمندی مادران باردار از خدمات بخش زایمان > اینجا < کلیک کنید.

DAY CARE

این بخش در سمت راست راهروی غربی طبقه دوم واقع است  و با تعداد ۷ تخت فعال خدمات لازم پس از کلیه جراحی­های تخصصی و آنژیوگرافی را ارائه می­دهد.