بیمارستان پارسیان در زمینی به مساحت حدود ۵۰۰۰ متر مربع در ۹ طبقه با زیر بنای ۱۲۵۰۰ متر مربع در منطقه سعادت آباد تهران واقع شده است. مراحل احداث آن در سال ۱۳۸۱ شروع و با تلاش مسئولین محترم در مهرماه ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز نموده است و پس از اعتباربخشی سال ۱۳۹۶ دارای امتیاز ارزشیابی درجه ۱ با ۲۰۲ تخت بستری می باشد. این بیمارستان با دارا بودن تمامی رشته های پزشکی و تخصصی وفوق تخصصی به ارائه خدمت مشغول می باشد.

بیمارستان پارسیان شامل بخش های بستری عمومی و ویژه می باشد که هر یک از این بخش ها امکاناتی نظیر اتاق های دو تخته، اتاق های یک تخته و سه تخته می باشند. درکلیه اتاق ها، امکانات رفاهی مانند تلویزیون، یخچال، مبلمان، تلفن، اینترنت در نظر گرفته شده است.

از مشخصات بخش بستری بیمارستان فوق تخصصی پارسیان، می توان به حضور پزشکان متخصص و با تجربه، پرسنل مجرب، فعال و دلسوز، آموزش بیمار و همراه (به عنوان مثال برنامه ریزی و یا تزریق انسولین برای بیماران دیابتی)، فضای فیزیکی مناسب و آرام، وجود تخت با فن آوری به روز برای بیمار و سرویس عالی اشاره نمود. به منظور رفاه حال بیماران و همراهان، امکان ملاقات بیمار با هماهنگی مدیر بخش وجود دارد.

لازم به توضیح است برای کلیه اتاق ها به غیر از بخش های ویژه یک نفر می تواند به عنوان همراه، پس از پرداخت هزینه های معمول، مجوز حضور ۲۴ ساعته را داشته باشد.